Listopad 2010

Co se vám tu nelíbí?

30. listopadu 2010 v 15:37 | Tutanchámon
Napište mi prosím ,co se vám tu nelíbí nebo naopak líbí ,sem do komentářů. Nebojte se napsat . Každý má takový nebo makový názor.P.S.: Prosím žádné sprosťárny.

Byli jste tam?

22. listopadu 2010 v 14:15 | Tutanchámon |  Otázky
Schválně hlasujte! Kolik bude hlasů?

Časová osa archeologických objevů

18. listopadu 2010 v 14:31 Ostatní
1798: Napoleonovi učenci přijeli do Egypta
1799: Objevení Rosettské desky.
1816: Belzoni začal shromažďovat objekty ¨pro Brtiské muzeum
1822: Champollion rozluštil hieroglyfické písmo
1858: V Egyptě byl založen Národní úřad pro památky
1880: Flinders Petrie začal zkoumat Velkou pyramidu v Gíze.
1922: Howard Carter objevil Tutanchamonovu hrobku
1938: Pierre Monet našel královské hrobky v Tanidě
1992: Začalo zkoumání zatopené Alexandrie
Od 1990: Provádějí se DNA testy a počítačová tomografie mumií.

Staroegyptský chléb

18. listopadu 2010 v 14:29 Jídlo a pití
 Staroegyptský chléb se nejčastěji se pekl z ječné mouky a tvořil základ egyptské stravy. Muž snědl 10 chlebů a vypil 2 džbány piva každý den.Staří egypťané pro chléb také pěstovali pšenici dvouzrnku,která vyžaduje důkladné vymlácení a mletí. Mouka se získávala mletím zrna na jednoduchých kamenných mlýncích. Do chleba tudíž dostávala jemná zrnka písku a drobné úlomky kamene. Výsledné obrušování zubů zbůsobilo,že měli problémy s chrupem.
Pekli se různé druhy jako například:měkké placky

křupavé placky

malé duté chleby (plněné třebas zeleninou)

těžké chleby z nekynutého těsta

oblé křupavé chleby

Válečka chlebu

Re

18. listopadu 2010 v 14:16 Náboženství a bohové
Vše začalo bohem stvořitelem zvaným pod jménem Re. Je to bůh slunce a všeho co žije. Stvořil první bohy. Říká se ,že když slunce zapadne vjel Re do podsvětí se svou sluneční lodí a vždy projíždí slunečními branami. Na konci se utká s hadem zvaným Apop pod řeským n´ázvem též Apofisem.

Omezení

18. listopadu 2010 v 14:05 | Tutanchámon |  Prominutí a jiné
Moc se všem omlouvám mám rozbité PC a proto používám jen PC ve škole. Prosím o chvíli strpení než se počítač spraví budu hledat materiál mezitím co bude rozbitý. Budu zamozřejmě i psát teď když mám čas ,ale nebude to tak rozsáhlé. Děkuji za pochopení.

Byl jsem tam

15. listopadu 2010 v 14:44 | Tutanchámon |  Ostatní
Byl jsem tam týden moře je krásné docela jsem měl divný pocit,když jsem viděl pod sebou modro a vedle sebe též. bylo to docela strašidelné... Byl jsem se podívat v Káhirském muzeu,Gíze. Pokud trpíte závratěmi z toho ,že je tam mnoho lidí tak bych vám radil:,,Nejezděte tam!" I já sám si jsem musel honem ven podlamovali se mi kolena a bolela hlava. A ještě ke všemu jsem ten den dobral Antibiotika... Ale vyplatí se jet za Tutanchámonem vše je tu pravé až na Rosettskou desku ta je v Londýně a navíc se v Káhirském muzeu nesmí !FOTIT! je to tam docela zanedbané n není to tam dobře osvětlené prach je všude kam se podíváte  a boří se omítka ,nikdo s tím nic neudělá... A Gíza. byl jsem ohromen tou velikostí jak to vlasně mohli za starověku udělat ,že? Je to nádhera.- Ale dávejte si pozor na Beduíny. jsou všude nábizejí vám zboží. Stačí jen nastavit a říci: ,,Šokran!" On vám bude nabízet znovu. Pořád odpovídejte šokran šokran a šokran.  Když se zapletete do obchodu s beduíny musíte pryč neboť vám začne pulsovat mozek. Ze všeho nejradši by jste mu jednu vrazili. Ale to nedělejte ,prtože by vás mohli zavřít ,že jste ho pošpinili a ztrapnili. !Nikdy! Se nenechte fotit (jestli nechcete utratit) a také neposlouchejte policisty ty jsou stejní jako ostatní tedy pokud by se něco dělo jako ,že by na vás pokřikoval (například). Dopručuji Hotel "ROYAL GRAND AZURE" je na Sinaji blízko u Sharm-el-sheikh. Je to pěti a premium hotel. Pište mi prsosím jak se vám tento článek líbil. A pokud možno sem do komentářů... Děkuji. =) 
Copyright © Book of Egypt
2010-2013